fbpx
Preloader Close
Projekty

Nowe Elity

Ostatnie 30 lat wolnej Polski ciągnie za sobą bagaż zaniedbań w organizacji życia publicznego. Zadłużone szpitale, szkolnictwo pogrążone nieudanymi reformami, problemy z ochroną środowiska, skorumpowani politycy i wysokie podatki.

Odpowiedzialni za te zaniechania politycy, prezentują dzisiaj apogeum tego, jak pożądana ponad wszystko władza,
będąca celem samym w sobie, może zaślepić potrzebę wprowadzania reform w państwie.
Wybrani przez ludzi reprezentanci do rządzenia Polską, działają w przekonaniu, że ten sam naród przyjmie z pokorą ich arogancję i nie rozliczy za nieudolność. Dno, do którego nas ściągnęli, reprezentuje poziom ostatniego 30-lecia klasy politycznej w Polsce. Zmieniających się na przemian rządzących i opozycji.
Jak daleko sięga granica ludzkiej pobłażliwości?
Jak długo można przyzwalać na rozcieńczanie złotówki,
targanie wymiarem sprawiedliwości i programowanie ludzkich umysłów przy użyciu telewizji publicznej?

 

W każdym społeczeństwie jest grupa intelektualnych elit, które mają predyspozycje do rządzenia a władza nie stanowi dla takich osób celu samego w sobie. To naturalni liderzy, którzy rozumieją, że sukcesy w życiu odnosi się pomagając innym odnosić sukcesy. Tacy ludzie przedkładają dobro narodu nad własne i gotowi są do wyrzeczeń. Jednakże doświadczenie wykazuje, że to mierni krzykacze pną się po ścieżkach kariery politycznej. Wiernie głosują zgodnie z wytycznymi swoich przywódców, biernie utrzymując się w ten sposób Sejmie latami, jednocześnie nic nie wnosząc dla Polski od siebie. Czas najwyższy, aby elity się wybudziły, zjednoczyły i podjęły przywództwa w tych trudnych czasach. Nie możemy biernie akceptować w nieskończoność rządów tych, którzy się do tego zwyczajnie nie nadają. Jest bowiem granica wytrzymałości. Punkt, po przekroczeniu którego nie ma już powrotu. W pewnym momencie ockniesz się po tej drugiej, ciemniejszej stronie. Tam, gdzie pieniądze będą tracić na wartości, sądy orzekać politycznie a ludzie ślepo wierzyć w prawdę z telewizora. Ten słupek graniczny leży w każdym z nas, ale każdy inaczej go odnajduje. Jedni widzą, że się zbliża, inni natomiast budzą się po jego przekroczeniu. Jeżeli należysz do tych pierwszych, dostrzegasz zagrożenie, do którego się nieuchronnie zbliżamy, to znaczy, że właśnie Ciebie szukamy.
Polska potrzebuje dzisiaj nowych elit. Ponadprzeciętnych ludzi, którzy razem z nami stworzą i wdrożą reguły funkcjonowania państwa na miarę naszych czasów. Poszukujemy kreatywności rozwiązań i odwagi by je wprowadzać.

 

Dzisiaj, następujące zmiany stały się palącą potrzebą:

– Wybory powinny odbywać się przez Internet – to zapobiegnie na przyszłość chaosowi związanemu z wprowadzaniem stanów wyjątkowych i przesuwania głosowań ze względu na epidemie chorób zakaźnych.

– Konieczny jest oddolny arbitraż wokół rozpętanego przez obecne władze kryzysu, polegającego na walce o przejęcie dla wąskiej grupy całego wymiaru sprawiedliwości. To dzieli Polaków na dwa obozy: za i przeciw. Sprawy poszły za daleko. Nie da się już prawnie rozwiązać tego sporu. Konieczne jest rozpisanie wyborów powszechnych na sędziów Sądu Najwyższego – niech naród wybierze a tym samym rozsądzi i pogodzi poróżnione strony. To zjednoczy ludzi i ocali nas przed podporządkowaniem władzy sądowniczej pod jedną władzę ustawodawczą i wykonawczą – a więc przed książkową definicją dyktatury. Sędziowie SN powinni być wybierani na dożywotnie kadencje, co zapewni ich niezawisłość.  Zgodnie z zasadą trójpodziału władzy,  upolityczniony Trybunał Konstytucyjny nie jest potrzebny a jego funkcje kontroli konstytucyjności prawa powinien przejąć Sąd Najwyższy.

– Niedopuszczalna jest sytuacja, w której partia wygrywająca wybory obsadza telewizję publiczną swoimi ludźmi, instrumentalnie serwującymi propagandę pod dyktando wodza partyjnego. Wiadomości swoją butną propagandą obrażają wręcz inteligencję Polaków. Należy odpolitycznić KRRiT oraz Radę Mediów Narodowych a docelowo sprywatyzować media publiczne.

– Należy wstrzymać dodruk pieniądza i ustabilizować złotówkę. Historia Polski i Świata wykazuje, że psucie pieniądza ostatecznie prowadzi do ubożenia społeczeństw i kryzysów finansowych. Zdrowy pieniądz stwarza podstawy stabilnego rozwoju:

„Choć niezliczone są klęski, wskutek których królestwa, księstwa i rzeczypospolite upadać zwykły, to jednak według mego mniemania cztery są najsilniejsze: niezgoda, śmiertelność, niepłodność ziemi i spodlenie monety. Pierwsze trzy są tak oczywiste, iż nikt im nie przeczy, jednak czwarta, dotycząca monety, uznawaną jest tylko przez nielicznych i to głębiej zastanawiających się, wskutek tego,
że oddziaływa na upadek państwa nie od razu i gwałtownie, lecz powoli i skrycie.

Mikołaj Kopernik

Jeżeli dostrzegasz to, czego nie widzą inni, masz charakter i wolę wprowadzania zmian,
to stań się częścią Nowych Elit Odpowiedzialności.

Uwaga! Przed rozpoczęciem wypełniania należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych, inaczej formularz nie będzie aktywny.

Skip to content